Albérlet gyula paradicsom

Pintér Sándor Belügyminiszter Életrajza

Sunday, 25 April 2021
  1. Pintér sándor belügyminiszter életrajza
  2. Pintér sándor belügyminiszter életrajza remix
  3. Belföld: Papp Károly az új országos rendőrfőkapitány - NOL.hu
  4. Pintér sándor belügyminiszter önéletrajz

Belföld Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Papp Károlyt országos rendőrfőkapitánnyá, elődjét, Hatala Józsefet pedig a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács elnökévé nevezte ki – közölte a Belügyminisztérium. Közleményük szerint az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottsága 13 igen, 3 tartózkodás mellett, ellenszavazat nélkül támogatta Papp Károly rendőr vezérőrnagy országos rendőrfőkapitánnyá történő kinevezését. Ezt követően Pintér Sándor belügyminiszter előterjesztésére a kormányfő február 4-i hatállyal bízta meg Papp Károlyt az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével. Papp Károly rendőr vezérőrnagy, rendőrségi főtanácsos 1960-ban született Szombathelyen. 1983-ban elvégezte a Kossuth Lajos Katonai Főiskola határőr tiszt és pedagógus szakát, 1993-ban pedig a Rendőrtiszti Főiskola bűnügyi szakán szerzett végzettséget. 1983. szeptember elsején a Soproni Határőrkerület Nagycenki Határőr Őrsén őrsparancsnok-helyettes lett. 1990 júniusától a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságon, majd 1994 januárjától a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság állományában dolgozott.

Pintér sándor belügyminiszter életrajza

Klavács a vád elhangzása után jelezte: a nyomozó hivatal 1997-ben 5, 1 milliárd forint nagyságrendben derített fényt visszaélésekre és bűncselekményekre, 1993 és 1998 között összesen harmincnégy olajszőkítéssel összefüggő esetben nyomoztak, és tíz esetben tettek vádemelési javaslatot. Pallag máig nem tudta bizonyítani Klavács elleni vádjait. Több mint két évvel Kuzma halála után állt a nyilvánosság elé Gaál János, a dr. Watsonként is ismert békési magánnyomozó. Állítása szerint komoly megbízásokat teljesített barátjának, az elhunyt Kuzma alezredesnek. Úgy látja, huszonöt-harminc olajbáró irányítja az országban az ügyleteket, s szerinte köztük találni olyan rendőrtábornokot is, "akinek az egyenruhájából csavarni lehetne az olajat". Érdemi előrelépést azonban Watson fellépése sem hozott a békési olajügyek vizsgálatában. ( Részletesen: A fekete mocsár, Magyar Narancs, 2000. december 14. ) Jelenleg egy nagy olajper folyik Békésben. A megyei bíróság előtt az ügyészség többrendbeli, folytatólagosan elkövetett, az adóbevételt különösen nagy mértékben csökkentő adócsalással, magánokirat-hamisítással és a számviteli fegyelem megsértésével vádolja Dávid Pétert és hét társát.

  • Kutyás filmek 2018
  • Kaposvár és környéke Étterem - Kaposvár és környéki éttermek 63 db
  • Rp sma átalakító vs

Pintér sándor belügyminiszter életrajza remix

1983-ban a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Közlekedésrendészet Balesethelyszínelő és Vizsgáló Osztály Helyszínelő Alosztály hivatásos állományában járőrként dolgozott. 1992. október elsején az újonnan megalakult Közrendvédelmi Főosztály élére nevezték ki. 1997 októberében a BRFK XX-XXIII. kerületi Rendőrkapitányság vezetője lett, majd 1998 júliusában az ORFK Közbiztonsági Főigazgatójának, majd 2000 novemberében országos rendőrfőkapitány-helyettessé - közbiztonsági főigazgatóvá - nevezték ki. 2006. december 31-ei hatállyal szolgálati jogviszonyát megszüntették és szolgálati nyugállományba került. 2010. június 25-ei hatállyal viszont a visszavették a rendőrség hivatásos állományába, s egyúttal a belügyminiszter 2010. július elsejei hatállyal kinevezte az ORFK vezetőjének. 2003. augusztus 20-a alkalmából megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikereszt katonai tagozatát. Szintén 2003-ban a Lengyel Köztársaság elnöke Parancsnoki Érdemrend arany fokozatával tüntette ki. Hatala József 2011-ben kitüntették a Magyar Köztársasági Érdemrend középkereszt katonai tagozatával.

Belföld: Papp Károly az új országos rendőrfőkapitány - NOL.hu

hogy - az olykori nagy felhajtás ellenére - mely nagy jelentőségű ügyekben nem sikerült megnyugtató választ adniuk a hatóságoknak. hogy - az olykori nagy felhajtás ellenére - mely nagy jelentőségű ügyekben nem sikerült megnyugtató választ adniuk a hatóságoknak. "N agyon könnyű felkerülni az olajosok képzeletbeli listájára, lekerülni onnan annál nehezebb. Ez még akkor is igaz, ha a hírbe hozásnak - adott esetben - semmi köze nincs a valósághoz. Mindennek az az oka, hogy a parlamenti olajbizottság határozott kérése ellenére a belügyminiszter és a legfőbb ügyész nem készítette el azt az egész országra kiterjedő olajtérképet, amely vállalkozások és tulajdonosok szerint rendszerezte volna ezt a kört. Az pedig roppant sajnálatos, hogy az ügyben vizsgálódó parlamenti különbizottság ülésén a felmerült iratok jó részét nyolcvan-nyolcvanöt évre titkosították, ezért most sem tudok érdemi információkkal szolgálni" - jelentette ki a 2001. szeptember 4-én a Gyulai Városi Bíróságon tanúként meghallgatott Tóth Károly MSZP-s országgyűlési képviselő, az egykori olajbizottság tagja.

Bűnüldözők Az igazi fordulatot Karancsi Tibor volt szeghalmi rendőrtiszt 1999 őszi színre lépése jelentette. A halottakkal szegélyezett úton ugyanis egy élő ember állt, aki azt bizonygatta, hogy Szeghalom környékén - főként a macskási telepen - kemény olajozás folyt, és vélekedése szerint ebben rendőri vezetők segédkeztek, mi több, a haszonból részesedtek is. Karancsihoz utóbb Karakas Attila társult. Az általuk hírbe hozott szeghalmi rendőri vezetők egyike leszerelt, másikuk más helyre került - hivatali és elöljárói hatalommal való visszaélés miatt első fokon már elmarasztalták őket. Pallag László olajügyi ténykedése nem a Karancsi-féle bejelentések után kezdeményezett és 1999 decemberében életre hívott parlamenti vizsgálóbizottsággal kezdődött, hanem 1998. augusztus 20-án: ekkor nem vette át a vám- és pénzügyőrség Békés megyei nyomozó hivatala vezetőjétől a Nyomozó Hivatalért No. 1. elnevezésű kitüntetést. A képviselő e helyett ügyek elfektetésével, hűtlen kezeléssel és bűnpártolással vádolta Klavács Antalt, a nyomozó hivatal vezetőjét, akiről viszont többen azt állították, hogy a megszállottsággal határos módon üldözi a bűnt.

Pintér sándor belügyminiszter önéletrajz

Dávid - cégein keresztül - éveken át nagy mennyiségben szállított gázolajat a Körös Volán Rt. -nek. A több mint egymilliárdos ügy lényege, hogy a vállalkozó nem tudja bizonyítani, honnan és kitől szerezte be az üzemanyagot. Az olajügyek lassan lecsengenek Békés megyében anélkül, hogy érdemben bármi is kiderült volna, s hogy az ügyletek irányítói közül bárkit is megneveztek volna. Mert Dávid Péter csak a gondosan felépített rendszer egyik legalsó eleme. Az utolsó előtti dominó a sorban. Bod Tamás

A politikust a bíróság a Pallag László kontra Futaki Géza-ügyben idézte be, miután az egykori szabaddemokrata parlamenti képviselő személyiségjogi pert indított az olajbizottság kisgazda elnöke ellen. Pallag ugyanis a Nógrádi Zsolt tavaly nyári bizottsági meghallgatása utáni sajtótájékoztatón azt mondta: "Békés megyében az SZDSZ a Futaki család révén került kapcsolatba az olajmaffiával. " A soltvadkerti illetőségű Nógrádi azonban - akinek évekkel ezelőtt eltűnt édesapja holttestét nemrégiben találták meg - a meghallgatáson nem beszélt sem Futakiékról, sem Békés megyéről. ( Lásd: Szőkített ciklon, Magyar Narancs, 2000. júnus 15. ) A személyiségjogi perek külön fejezetet érdemelnek az 1990 utáni olajozás magyarországi történetében: Futaki mellett Pintér Sándor belügyminiszter és Szabó Iván volt pénzügyminiszter is hasonló pert indított - és nyert meg - Pallaggal szemben. ( Lásd: Kettőből kettő, Magyar Narancs, 2000. november 9. ) Öngyilkosságok Arra a kérdésre egyelőre nincs válasz, hogy Békésben mikor kezdődött az olajbiznisz, kiknek az irányításával, sőt - minden kétséget kizáróan - az sem dönthető el, hogy mely ügy nyilvánosságra kerülése után merült fel először, hogy annak hátterében olajozás lehet.

A közbeszéd tárgya akkor lett, amikor 1998. február végén Kuzma Mihály alezredes, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság szervezett bűnözés elleni osztályának a vezetője saját hivatali szobájában - minden eddigi hivatalos vizsgálat szerint - öngyilkos lett. Az apja becsületéért és tisztességéért küzdő lánya máig sem hisz az öngyilkosságban. E sorok szerzője az alezredes házánál tartott kommandós akció után, tíz nappal a halála előtt beszélt Kuzmával, aki a találkozó végén lakonikusan annyit mondott: "Nem jött el az idő, hogy kipakoljak. " Kuzma felesége egy hónappal a férje halála után arról beszélt, hogy férje otthon azt ismételgette, "ki akarják nyírni". Többen tudni vélik, hogy az alezredes az olajmaffia és egyes rendőri vezetők összefonódásáról és korrupcióiról sokat tudott. Tragédiájának lehetséges okát informátoraink abban látják, hogy titkos nyomozásainak eredményeit eljuttatta Budapestre, az egykori Központi Bűnüldözési Igazgatóságra, de onnan ezek visszakerültek éppen azok kezébe, akik ellen az alezredes a gyanút megfogalmazta.